FAİLİ MECHUL OLAYLARIN ARAŞTIRILMASI

Faili Meçhul Olayların Araştırılması 

Türk Ceza Kanunu’nun belirttiği bazı temel ilkeler vardır. Bunlardan bir tanesi kanunilik ilkesidir. Bu ilkenin benimsediği prensip ise bir davranışın suç olabilmesi için kanunda tanımının belirtilmesinin gerekli olmasıdır. Örnek verecek olursak örneğin hırsızlık diye bir suç olmasaydı, hırsızlık yapan insanlara ceza verilemeyecekti. Burada anlatılmak istenen şey; kanunen tanımı olmayan suçun, cezai sorumluluğu da olmaz. Yani ceza hukuku aslında bireylerin toplum içinde yapmaması gereken davranışları belirten kurallar ve bu kuralların uygulanması ve bu kurallara uymayanların cezasını belirten bir kanundur.

Uyulmadığı takdirde cezai sorumluluğu olan bu suçların kimisi hapis cezası iken kimisi para cezası kimisi de kamu hizmeti olabilir. Birçok suç olduğu gibi birçok ceza şartı da vardır. Ceza İnfaz Kanunu’nda bu suçların infazının nasıl ve ne şekilde gerçekleşeceği anlatılmaktadır.

Suçların açığa çıkması için ise; gözaltına alınması, sorgulama yapılması, arama emri çıkarılması gibi konularla ilgilenen kanun ise Ceza Muhakemesi Kanunu’dur.

İnsanlar suç işledikten sonra bu işledikleri suçu gizlemek isterler. Çünkü toplumsal etik olarak uygunsuz olarak nitelendirilirler ve dışlanırlar. Toplumsal baskının harici gizleme sebeplerinde ki en önemli etken ceza almak istememeleridir. Bu yüzden suç işleyenler bunu büyük bir gizlilikle ve kimseye haber vermeden işlemeye özen gösterirler. Suçu işlediklerini de asla kabul etmezler ve olabildiğince gizlenmeye çalışırlar.

Genelde suçu işleyen kişi bellidir. Öfkeyle, kibirle, kin ile işlenen suçlarda kişiler kendini gizleme ihtiyacı hissetmez. Fakat soğukkanlı birisi planlayarak ve tasarlayarak bir suç işlediyse kendini nasıl gizleyeceğini önceden düşünmüştür. Veya bazen hiç beklenmeyecek kişinin suçu işlemiş olması tüm şüpheleri üzerinden uzaklaştırmaya yeterli olmaktadır. Bu gibi faili meçhul olaylarda failin bulunması oldukça zor, zahmetli ve ince eleyip sık dokunarak büyük bir özenle ve sabırla uğraşılması gereken bir konudur.

Önce olayın başlangıcından başlayarak, faili meçhul kişiyi ortaya çıkarmak için deliller toplanır. Parçadan bütüne mantığı ile ilerleyerek elde edilen ipuçları toplanır. Kimisi kendi icadımız kimisi ithal olan üstün teknoloji ürünü ekipmanlarımız ve alanında uzman dedektiflerimiz tarafından titizlik ve sabırla yürütülen bu hizmetimizi sizlere sunmaktayız.

Bizlerden faili meçhul olayların ve şahısların bulunması hizmetini satın almanız için bir ön şart bulunmaktadır. Faili meçhul olayların ve şahısların bulunması hizmeti için öncelikle yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı’na ve olayın yaşandığı yerin kolluk kuvvetlerine bildirdikten sonra ve resmi makamlar incelemeye başladıktan sonra bize müracaat edebilirsiniz. Polisin ve Savcının haberi olmadan kesinlikle bu konuda hizmet vermemekteyiz. Firmamız yaptığı işlerin hepsini kanunların gösterdiği doğruların şaşmaz bir takipçisi olarak, hiçbir kuruma ve organizasyona bağlı olmaksızın adaletin gösterdiği yolda 25 yıldır ilerlemektedir.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.


Yorumlar

Yorum Yapabilirsiniz

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.

ISO 10002 Uluslararası Müşteri Memnuniyeti Belgesine Sahip Dünyada Tek Firmayız.

WHATSAPP
ile iletişime geç