HIRSIZLIK OLAYLARININ ARAŞTIRILMASI

Hırsızlık Olaylarının Araştırılması 

Hırsızlık, bulunduğumuz çağda karşılaşılan en büyük sorunlarından birisidir. İnsanların kısa yoldan ve kolayca zengin olma istekleri, hırsızlık sayısını artıran çok önemli nedenlerden birisidir. Buna ilaveten yoksulluk, aç kalma, işsizlik, uyuşturucu ve alkol kullanımı, özenti ve kleptomani hastalığı gibi bazı kişileri hırsızlığa yönlendiren pekçok sebepten söz edebiliriz.

Hırsızlık Olaylarının Çeşitleri 

Günlük hayatta ev ve işyerlerinde hırsızlığı olayları yaşanmaktadır. Buna ilaveten araba hırsızlıkları da oldukça yaygındır. Ziynet eşyalarının evlerde saklanması ve son yıllarda gelişen teknolojilere bağlı olarak teknolojik cihazların evlerde bulundurulması hırsızların evlere yenilmesine neden olmaktadır. İşyerlerinde bulunan çelik kasalar bu mekanlarda hırsızlık olayı yaşanmasının en önemli bir sebebidir. Mesai saatleri haricinde hırsızlar işyerlerine  çok rahat yollarla girip hırsızlık yapabilmektedir. Hırsızlar bazen arabaların kendisini bazen de araba içerisinde bulunan değerli eşyaları çalabilir. Çok sık görülen bu hırsızlık olayları dışında, hiç tahmin edilmeyen bir zaman ve mekanda çeşitli yöntemler ile yapılan hırsızlık olaylarına şahit olabilirsiniz. Başınızdan geçen tüm hırsızlık olaylarında büromuza müracaat ederek bizden bu konuda profesyonel yardım alabilirsiniz.

Hırsızlık Olaylarını Önleme Yolları 

Teknolojinin gelişmesiyle daha çok yaygınlaşan cep telefonu, bilgisayar, tablet vb. cihazların hırsızlığı çok büyük zararlar meydana getirmektedir. Ancak hırsızlık Olayları için alınabilecek çeşitli önlemler vardır. Alınacak önlemlerle hırsızlık olayı tam olarak önlenemese dahi, bu önlemler sayesinde hırsıza karşı caydırıcı etki sağlanmış olur. Evde ziynet eşyası bırakmaz ya da ziynet eşyasını bulunması kolay yerlerde muhafaza etmezseniz hırsızlıktan dolayı oluşabilecek muhtemel zararı büyük oranda azaltmış olursunuz. İş yerlerinde ise bilhassa gece saatlerinde parlak ışık veren lambalar kullanmak ve farklı yerlere güvenlik kameraları yerleştirmek, caydırıcı etki sağlayacaktır. Arabanız için de alınabilecek birçok teknik önlem vardır. En önemli önlem ise kısa süreli olarak arabadan ayrılma durumunda dahi kontak anahtarını asla arabanın üzerinde bırakmamaktır. Ancak tüm önlemlere rağmen çeşitli yolları deneyen hırsızlar sizi de farklı bir yöntemle mağdur edebilir. Herhangi bir hırsızlık olayı yaşadığınız zaman dedektiflik firmamızdan bu konuda her türlü desteği alabilirsiniz. Uzman ve başarılı kadromuz ve yıllar öncesine uzanan tecrübelerimizle kısa süre içinde karşılaştığınız hırsızlık problemi ile ilgili sizlere en iyi desteği sağlıyoruz.

Hırsızlık Olaylarının Araştırılması Konusunda Verdiğimiz Hizmet

İzmir Dedektiflik A.Ş. olarak yaklaşık 25 yıllık bir tecrübeye sahibiz kurumuz. Firmamız bugüne kadar, bu tecrübesini kullanarak profesyonel kadrosuyla birlikte, uzmanlık alanımıza dahil olan pekçok soruna çok kısa sürede çözüm üretmiştir. Bir çok farklı konuda mağdur olan müşterilerimizin problemleri ile çok yakından ilgilenmiş olmamızın yanısıra, hırsızlığa konu olmuş materyallerin kimler tarafından çalındığı ve nerelerde saklandığı tarafımızca belirlenerek adaletin tecelli etmesine de yardımcı oluyoruz. Hırsızlık olaylarında meydana gelen artış nedeniyle hırsızlık suçu ile mücadele eden kolluk görevlileri bazen hırsızları ve çalınan eşyaları bulmakta güçlük çekmektedir. Yaşanan bu durumdan dolayı, çalınan eşyalar hırsızlar tarafından çok uzun süre geçmeden paraya dönüştürülmüş olabilir. Eşyalarının en kısa zamanda bulunmasını isteyen mağdur kişiler firmamıza gelerek, bu konu hakkında firmamızdan dedektiflik desteği talep etmektedirler. Bu talepler olabildiğince kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşturulmaktadır. Sizler de başınızdan geçen hırsızlık olayını çözüme kavuşturmak, hırsızlığı yapan kişilerin yakalanması için uzman kişilerden yardım almak isterseniz, haftanın her günü 24 saat hizmet veren danışma hattımızı 444 7 635 numaralı kurumsal müşteri danışma hattımızı arayarak uzman personelimizden ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Hırsızlık Olayı Sonrası İlk Yapılması Gerekenler 

Herhangi bir hırsızlık olayı yaşadığınızda hiç vakit kaybetmeden ve olay mahallinde yer alan hiçbir şeye dokunmadan polis ya da jandarma ihbar hattını arayarak detaylı ve doğru bilgi vermeniz çalınan eşyalarınızın en kısa zamanda bulunmasına imkan sağlayacaktır. Söz konusu hırsızlık olayı hakkında firmamızdan destek almaya gelmeden önce, hırsızlık olayı ile ilgili olarak olayın olduğu Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmanız gereklidir. Ayrıca Polis veya Jandarma karakoluna giderek ihbarda bulunmanız ve hırsızlık hakkında şikayetçi olmanız gerekmektedir. Yaşadığınız hırsızlık olayı ile ilgili belirtilen ihbarları yapmazsanız firmamız tarafından asla hizmet verilmemektedir.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.


Yorumlar

Yorum Yapabilirsiniz

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.

ISO 10002 Uluslararası Müşteri Memnuniyeti Belgesine Sahip Dünyada Tek Firmayız.

WHATSAPP
ile iletişime geç