PİYASA ARAŞTIRMASI

Piyasa Araştırması

Hayalini kurduğunuz işi hayata geçirmek istiyor olabilirsiniz fakat nasıl yapıp nerden başlayacağınızı, yasal prosedürleri ve size ne kadarlık bir fiyata mâl olacağını, gereken personel sayısını, giderlerinizi kesin olarak bilemiyorsanız, o zaman bilgi ve veriye ulaşma konusunda profesyonel yardım almanız gereken zamanı gelmiş demektir. Piyasa Araştırması, alabileceğiniz riskler, kısa ve uzun vadedeki muhtemel getiriler, yan pazar ve ürünler, alternatif seçenekler hakkında uzman kişilerden yardım alıp, kuracağınız şirketin veya ilgili sektörün profilini çıkarttırmak gerekir. Hedefinizdeki sektöre ait geçmiş, güncel durum ve geleceği ile ilgili kestiremediğiniz tüm risk ve getiriyi tespit etmesi için sektörel olarak uzman dedektiflerden yardım alabilirsiniz

Danışman ve Uzman Yardımıyla Kazanmak Çok Kolay 

–Hedeflediğiniz proje ve planlandığınız işte en kısa süre içerisinde işlevsellik kazanmak, düzen oturtmak, faaliyete geçmek ve sonuç elde etmek.

-Riskleri bilip bunun için tedbir almak, yapılan yeni yasal düzenlemeler ve yaptırımlardan haber almak

-Ortaklık kuracaksanız, birlikte ticari yola çıkacağınız ortaklarınızın faaliyetlerinden, geçmişte yaptığı ve hedeflediği işlerden, şu anki yapılanma ve potansiyellerden bilgisi olmak.

-Olası risk ve çıkabilecek anlaşmazlıklar hakkında önceden bilgili olmak. 

-Herhangi bir şirket devralacaksanız, şirketin vergi durumu, yapısı, ticari silici, personel durumu, hakkındaki hukuki işlemler,.... faaliyet şekli ve rotasyonu.... , işleyişi, sorunları, uzun ve kısa vadede getiri ve götürüleri konusunda her türlü bilgiyi sağlamak. 

-Hedeflediğiniz işin ticari olması durumunda, fiyat tespiti, diğer kuruluşların fiyatlarıyla karşılaştırılma, bilişim yoluyla dünyadaki piyasası ve çözüm önerilerini öğrenmek. 

-Rakiplerinizin veya piyasadaki söz sahibi olan şirketlerin yapısı, stratejileri hakkında bir yol haritası çizmek.

-Hedef kitleniz ile ilgili pazar araştırması, müşterilerinize en rahat ve sağlıklı bir şekilde ulaşmanızı sağlayacak çözüm önerileri, tanınmanız gerekiyorsa reklam ve tanıtım açısından yapılması gerekenleri belirlemek ve amacınıza ulaşmanızı sağlamak.

-Gelir ve gider dengenizi nasıl sağlayacağınız ile ilgili öneriler, maliyet profilleri, gerekli personel sayısı ve niteliği ile ilgili bilgiler öğrenme, yönlendirme, verim alma konularında bilirkişi önerileri sağlamak.

-Alınması gerekli önlemler, kuracağınız şirketin faaliyetlerini planlamak ve sağlıklı bir işleyişin oluşmasının sağlanması.

-İşinizin takibi ile ilgili teknik ve stratejinizin planlanması, gereken sistemin nasıl kurulacağı, denetim mekanizmasının işlemesi konusunda bir düzen oturtmak. 

-Tıkanacağı öngörülen veya riskli görünen tüm yapılanmalar ile ilgili alternatif çözümler sağlama hususunda uyarılar ve öneriler alarak tedbirli olmak veya rakiplerinizin yaşayabileceği muhtemel çıkmazlardan nasıl faydalanacağınızın belirlenmesi gibi menfaatinize olan durumların tespiti. 

 -Şirket oluşumunuz veya iş yapılanmanız bittiğinde tüm bu işlemlerin takibi.

Bilgi Güç ve Kazanç Demektir 

Tüm dünyadaki her türlü bilgiye veya materyale internetten arama yaparak çok rahat ulaşabildiğimiz bu çağdan bilginin gücünü mutlaka kullanmak gerekir. Bir de iş kuracaksak ve iş hayatımız hayatımızın tamamına yayılıyorsa ve bizi her alanda etkiliyorsa, bilinçli hareket etmemiz şarttır. Bütün dünyadaki ekonomik dalgalanmaların bizi sarsmaması için projelerimizi başlatıp hayata geçirirken bilgiden yararlanmamak bize çok zarar getirebilir. Riske gireceksek eğer, bunu bilinçli ve iyi bir zamanlamayla yapabilmemiz için uzman kişilerden çok önemli tavsiyeler isteyebilirim. Bu kişiler son derece donanımlı, günümüze ve iş hayatına hakim, sayısız iş tecrübesi görmüş, uzmanların bilgisine ve şahıslara ulaşabilme yetenek ve imkanlarına sahip, bilinçli, hızlı ve çözüm üreten bir orijinle hareket etmektedir. Bu da hedeflediğiniz iş ile ilgili önemli detayları yakalama ve sağlamlaştırma konusunda muhteşem avantajlar sağlayacaktır. Size sunulan evrakların sahte olup olmadığı konusunda kesin bilgi sahibi olmak, sigorta ve hasar konusunda gerekli takiplerde bulunmak, ticari yatırımlar ve gidişatlarıyla ilgili ipuçları almak, kurum araştırmaları, referans ve iş tecrübeleri ile ilgili beyan ettikleri belgelerin gerçekliğinin tespiti, referanslarının onayı, eğer ticari bir iş yapıyorsanız ürün, maliyet, kalite ve bunun gibi çok geniş kapsamda yer alan bilginin size ulaştırılması konuları bu araştırmacıların hakim olduğu alanlardan bazılarıdır. 

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.


Yorumlar

Yorum Yapabilirsiniz

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.

ISO 10002 Uluslararası Müşteri Memnuniyeti Belgesine Sahip Dünyada Tek Firmayız.

WHATSAPP
ile iletişime geç