KAYIP ŞAHIS ARAŞTIRMASI

Kayıp Şahıs Araştırması

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Adli İstatistiklerine göre 2008 yılında 4 bin 517 kayıp çocuk bildirilirken, 8 sene içinde kaybolan çocukların sayısı her yıl katlanmıştır. 2016 yılında 11 bin 691 çocuk kayıp olarak bildirilmiştir. Bahsi geçen 8 yıl içinde, 100 binin üzerinde çocuk kayıp olarak bildirilmiştir. Bunlara, adli mercilere bildirilmeyenler de eklendiğinde rakamlar korkunç hale gelmektedir.

Yalnızca çocuklar değil, kayıplar genç ve yaşlılar arasında da artmaktadır. Özellikle genç kızlar kaçırılma, şiddet gördüğü aile bireylerinden kaçma gibi durumlarla sıklıkla karşılaşmaktadır. Genç erkekler daha çok kız kaçırma, çevresinden etkilenerek evi terketme gibi vakalar yaşanabilmektedir. Yaşlı bireylerde ise daha çok geçirilen hastalıklar nedeniyle kaybolma vakaları görülmektedir. Bazen de miras ve mal varlığı nedeniyle kaçırılma söz konusu olabilmektedir.

Tüm bunların yanında izini kaybettiğiniz sevdikleriniz, kaçan borçlularınız gibi durumlarda da kayıp şahıs araştırması gerekebilir. Bu durumlarda adres tespiti ile kayıp araştırması içiçe geçmektedir.

İnsanlar elbette kayıplarını kişisel çabalarla bulmaya çalışır. Fakat bu ancak çok kısıtlı bir alanda yapılabilir. Oysa profesyonel yöntemlerle doğru yapılan araştırma ile uzun bir süredir bulamadığınız  kişilere hızlı bir şekilde ulaşılabilmektedir.

Kayıplarınız da Zaman Önemlidir

Kayıplar bazı durumlarda, özellikle kişinin iradesi dışında kaçırılması, zorla alıkonulması gibi durumlarda hayati tehlike arz edebilmektedir. Bu nedenle, zaman aleyhinize işlemektedir. Bazen birkaç saat bile tüm hayatınızı etkileyecek sonuçlar doğurabilmektedir. Bu nedenle, tanıdığınız bir insanın kaybolduğuna dair herhangi bir şüphe duyuyorsanız hızlı bir şekilde ihbar etmelisiniz. Aynı zamanda, etrafınızda herhangi bir kişinin ya da kişilerin başka bir kişiyi zorla alıkoyduğuna dair şüpheniz varsa konuya dair güvenlik birimlerini bilgilendirin. Belki de karşınızdaki kişinin hayatı sizin ellerinizdedir.

Kayıp Şahıs Araştırma Hizmeti

Kayıp sayısının gün geçtikçe artması, arama çalışmalarını yapan güvenlik birimlerinin sorumluluğunu arttırmaktadır. Kaçıranların aldığı önlemler arttıkça, kayıplar için yapılan çalışmaların süresi uzayabilmektedir.

Özel dedektiflik büroları, kaçırma, kaçma vb. Adli durumlarda güvenlik birimlerine destek çerçevesinde kayıplarınıza bir an önce ulaşmanızı sağlamak için hizmet vermektedir. Bunun yanında izini kaybettiğiniz yakınlarınızı bulmak için de hizmet verilebilmektedir.

Kayıpların araştırılması duruma özel aşamalar gerektirse de genel olarak aşağıdaki adımları içerir.

  • Kayıp kişinin en son nerede görüldüğü tespit edilir.
  • Kayıp kişinin en son kiminle iletişime geçtiği araştırılır. Mümkün ise o kişiye ulaşılarak bilgi alınır. Ulaşılamaması halinde o kişide araştırılmaya başlanır.
  • Kayıp kişinin yakınlarıyla ilişkileri analiz edilir. Herhangi bir kaçma nedeni olup olmadığı araştırılır. Aynı zamanda kişiyi kaçırma ihtimali olan kişiler de araştırılır. Örneğin, aynı anda kayıplara karışan tanıdıkları araştırılır.
  • Kaybolan kişinin yaşamtarzı, alışkanlıkları, ilgi alanları, sevdiği ve sevmediğişeyler öğrenilir.

Kayıp Şahıs Araştırması Dedektiflik Hizmeti

İzmir Dedektiflik A.Ş. kayıplarınızı bir an önce bulmanıza yardımcı olmak için hizmet verir. Bu hizmeti alabilmek için, öncelikle güvenlik birimlerine gerekli ihbarları yapmış olmanız, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuş olmanız gerekir. Aksi halde firmamız size bu hizmeti vermemektedir.

25yıllık deneyimi ile firmamız kayıp olarak bilgilendirilen birçok kişinin bulunmasına yardımcı olmuştur. Bu noktada tamamen güvenlik güçlerine destek, onlar için gerekli ipuçlarının ve bilgilerin kısa sürede temin edilmesi gibi sorumlulukları yerine getirir. Şirketimizin adaleti tesis etme gibi bir sorumluluğu ve yetkisi bulunmamaktadır. Ne sizi ne şirketimizi ne de çalışanlarımızı kanun önünde olumsuz bir duruma düşürmeden, profesyonel kadromuz ile özenle ve titizlikle hizmet vermekteyiz.

Firmamızın verdiği hizmetlerle ilgili bilgi almak, kayıplarınızın araştırılması ile ilgili talepte bulunmak için 444 7 635 numaralı kurumsal müşteri danışma hattımızdan İzmir DedektiflikA.Ş.’ye ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.


Yorumlar

Yorum Yapabilirsiniz

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.

ISO 10002 Uluslararası Müşteri Memnuniyeti Belgesine Sahip Dünyada Tek Firmayız.

WHATSAPP
ile iletişime geç