PERSONEL TAKİBİ VE ARAŞTIRMASI

Personel Takibi Ve Araştırması

Dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren gelişmiş firmalar personel takibi ve araştırması konusunda uzun yıllardır çalışmalar yapmıştır. Günümüzde kendi bünyelerinde oluşturdukları güvenlik, istihbarat ve araştırma birimleri ile büyük önem arz eden personel takibi ve araştırması faaliyetlerini yürütmektedirler. Personel takibi ve araştırması özellikle firmalar için gizli bilgilerin korunması,  güvenlik ve personel görevlendirmeleri gibi konularda şirketler için ihtiyaç duyulan önemli bir alan olarak öne çıkmakta ve her geçen gün önemini daha da önem kazanmaktadır. Kendi bünyesi içerisinde güvenlik, istihbarat ve araştırma birimleri bulunduramayan şirketler ise bu alanda ihtiyaç duydukları hizmetleri özel dedektiflik firmalarından karşılamaktadırlar.

Dünya genelinde kendisini kanıtlamış ve sektörlerinde söz sahibi olan firmalar çalıştırdıkları personellerin öncelikle verimliliklerini arttırmak, güvenilirliklerini ve sadakatlerini ölçmek ve firmaya sağladıkları katkıları tespit etmek amacıyla personel takibi ve araştırma hizmetlerinden faydalanmak istemektedirler.

Özel dedektiflik hizmetleri kapsamında sunulan personel takibi ve araştırması hizmetlerine örnek olarak;

Cv Doğrulaması

İşe alınacak personelin hedeflenen pozisyon için uygun olup olmadığı, güvenilirliği, geçmişte çalıştığı işyerlerinin ve CV’sinde belirtmiş olduğu bilgi ve referansların doğrulunun araştırılmasıdır.

Belge Doğrulaması

Konusunda uzman bir çalışanın işe alınması aşamasında; iş başvurusunda bulunan kişinin uzman olduğunu gösteren diploma, yüksek lisans belgesi, sertifika, ruhsat ve resmi belgelerin doğruluğunun araştırılmasıdır.

Hırsızlık Suçu İle İlgili İşlemler

Firma bünyesinde bulunan her türlü araç, gereç, ticari ürünler ve fikirlerle ilgili hırsızlık suçunun gerçekleşip gerçekleşmediğinin araştırılmasıdır. Buna ek olarak; stratejik birimlerde görev yapan geniş yetkiye sahip; şirket ortağı, yönetim kurulu üyesi, genel müdür ve şirket müdürü gibi personellerin, resmi evraklarda usulsüzlük yapması ile şirketin maddi kaybına neden olması ya da şirket kasasından sahte belgeler düzenleyerek kasadan para çalınması gibi olaylarının araştırılmasıdır.

Rüşvet Ve Kötüye Kullanma

Şirket bünyesinde satın alma gibi hassas birimlerde görev yapan personelin herhangi bir rüşvet, para alma, para verme veya hediye adı altında değerli hediyeleri kabul ederek kendisine verilen yetkiyi kötüye kullanarak şirketi maddi kayba sürüklemesi gibi konuların araştırılmasıdır. Buna ek olarak; firmada çalışan personelin araç, gereç ve firma imkânlarını kendi şahsi işinde kullanarak firmayı maddi ve manevi zarara uğratması gibi konularda yapılan araştırmalardır. Firmanın ürünlerinin bulunduğu depolarda görev yapan personelin isteyerek veya isteği dışında malların depodan dışarı çıkarılması veya bazı art niyetli depo çalışanlarının depoda var olan malları satarak gelir elde etmesi ve satılan malları da sahte evrak düzenleyip depo stoklarında duruyor olarak göstermesi gibi durumların araştırılmasıdır.

Firma İtibarını Zedeleyecek Davranışların Araştırılması

Firma çalışanları arasında yaşanabilecek; laubalilik, ciddiyetsiz iş yapma, firmada çalışan personelin karşı cins ile yakınlaşması, aşk yaşaması, cinsel birliktelik kurması gibi durumların araştırılmasıdır. Firmada çalışan üst düzey genel müdür, müdür, kısım amiri ve şef pozisyonundaki personelin kendi altında çalışan diğer personele psikolojik taciz (mobbing) veya cinsel taciz eylemi gibi durumların araştırılmasıdır.

Firmalar yukarıda belirtilen ve buna benzer konularda, özel dedektiflik firmalarından personel takibi ve araştırması hizmeti almayı tercih etmektedirler.

Firmamız İzmir Dedektiflik A.Ş. yaklaşık 25 yıllık tecrübesi ile ülkemizde ve çeşitli dünya ülkelerinde faaliyet gösteren sayısız holding, anonim şirket, kolektif şirket, limitet şirket ve şahıs şirketlerinin çalışanlarını araştırarak geçmişten günümüze kadar sayısız araştırma hizmeti vermiştir.

Sizde firma çalışanlarınızın usulsüz iş ve işlem yaptıkları konularında şüpheye düşüyorsanız bu konunun araştırılması ile ilgili taleplerinizi firmamızın kurumal müşteri danışma hattımızdan  7 gün 24 saat ulaşılabilen 444 7 635 numaralı telefonunu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.


Yorumlar

Yorum Yapabilirsiniz

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.

ISO 10002 Uluslararası Müşteri Memnuniyeti Belgesine Sahip Dünyada Tek Firmayız.

WHATSAPP
ile iletişime geç